Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli zakazane farmaceutyki na odchudzanie

Data publikacji 14.03.2014

Policjanci zatrzymali mieszkańca Krakowa, który odpowie za sprzedaż farmaceutyków na odchudzanie bez zezwolenia. Oferowane przez niego środki zawierały substancję objętą zakazem handlowym obowiązującym w krajach Unii Europejskiej z uwagi na zagrożenie, jakie mogły stanowić dla zdrowia, a nawet życia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 40-letniego mężczyznę, przy którym zabezpieczono farmaceutyki objęte zakazem wprowadzania do obrotu z uwagi na substancję, która uznana została za niebezpieczną dla zdrowia.  Zabezpieczone substancje zostaną poddane szczegółowym ekspertyzom laboratoryjnym, które wykażą jakiego rodzaju zagrożenie mogły stanowić dla poszczególnych klientów.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten oferował zabronione specyfiki do sprzedaży poprzez ogłoszenia zamieszczane w Internecie. Wcześniej zaopatrywał się w nie zamawiając większe ilości w jednym z krajów azjatyckich. Wygląda na to, że chętnych nie brakowało. Policjanci prowadzący sprawę ustalają jak długo mężczyzna mógł handlować tym specyfikiem oraz jaką jego ilość mógł wprowadzić do obrotu.  

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty karne z ustawy o prawie farmaceutycznym, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Mężczyzna został oddany pod policyjny dozór.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony