Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 3,7 tys. litrów nielegalnego spirytusu

Data publikacji 17.03.2014

Policjanci z Lubichowa zabezpieczyli ponad 3,7 tys. litrów nielegalnego spirytusu o wartości ponad 300 tys. zł. Funkcjonariusze zlikwidowali również linię produkcyjną służącą do oczyszczania i rozlewania spirytusu przemysłowego. Do policyjnego aresztu trafił 53-letni starogardzianin podejrzewany o zajmowanie się tym procederem. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnego wyrabiania i oczyszczania alkoholu etylowego o znacznej wartości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie gminy Lubichowo. Przed godz. 18:00 funkcjonariusze z miejscowego posterunku wkroczyli na teren jednej z prywatnych posesji, na której według informacji mundurowych miała odbywać się nielegalna produkcja spirytusu.

Podczas przeprowadzonej kontroli w jednym z budynków gospodarczych policjanci znaleźli  trzy połączone ze sobą za pomocą systemu specjalnych węży i pomp, zbiorniki  wypełnione cieczą o zapachu alkoholu. W pomieszczeniu znajdowały się również kartony, plastikowe butelki z nakrętkami oraz urządzenia służące do destylacji i rozlewania alkoholu. Policyjny technik zabezpieczył pozostawione na miejscu ślady i przedmioty świadczące o nielegalnej produkcji alkoholu.
Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 53-letniego mężczyznę podejrzewanego o zajmowanie się tym procederem.

Starogardzianin trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty dotyczące nielegalnego wyrabiania i oczyszczania alkoholu etylowego o znacznej wartości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci dalej nad nią pracują i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Gdańsku / mj)

Film Policjanci zabezpieczyli ponad 3,7 tys. litrów nielegalnego spirytusu

Opis filmu: spirytus

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli ponad 3,7 tys. litrów nielegalnego spirytusu (format flv - rozmiar 4.31 MB)

Powrót na górę strony