Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali 3 dziuple samochodowe

Data publikacji 21.03.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej w Rawiczu wykryli 3 dziuple samochodowe, w których znaleźli kilkaset części pochodzących ze skradzionych aut. Pojazdy kradzione były na terenie całej Polski oraz za granicą. Wartość skradzionego mienia to ok. 700 tys. zł. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch mężczyzn. Obaj trafili do aresztu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu 17 marca br. nie przypadkowo zatrzymali do kontroli drogowej Mercedesa Sprintera, w którym jechało dwóch mężczyzn. Kierowcą był 39-latek mieszkający pod Ostrowem, a pasażerem 29-letni mieszkaniec Lubina. Skrzynia ładunkowa pojazdu wypełniona była po brzegi częściami samochodowymi. Policjanci dokonujący kontroli szybko sprecyzowali,  że części pochodzą z samochodu marki Audi A6, który został skradziony w nocy z 11 na 12 marca br. we Wrocławiu. Wartość skradzionego pojazdu to 180 tys. zł.

Policjanci prowadzący postępowanie ustalili, że zatrzymani dwaj mężczyźni przynajmniej od kilku miesięcy mieli związek z przestępczością samochodową. Wynajmowali pomieszczenia w różnych miejscowościach i składowali tam części ze skradzionych aut.

Jedna z samochodowych dziupli mieściła się w Rawiczu, gdzie policjanci odnaleźli połowicznie rozkręcone Audi A6 skradzione kilka dni wcześniej we Wrocławiu. Tam również ujawniono wiele części od 5 innych skradzionych modeli Audi, w tym również Audi A4, które zostało skradzione w Rawiczu w lutym br.

Dwie pozostałe dziuple znajdowały się w pobliżu Ostrowa Wielkopolskiego, tam również rawiccy funkcjonariusze zabezpieczyli części ze skradzionych pojazdów. Już wiadomo, że odzyskane elementy samochodowe pochodzą z 9 rożnych modeli Audi, które zostały skradzione na terenie kraju i za granicą, między innymi Austrii i Niemiec.

Ogólna wartość utraconego mienia szacuje się na kwotę  niemal 700 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut, za który grozi do 10 lat więzienna. Obaj trafili na 3 miesiące do aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Policjanci zlikwidowali 3 dziuple samochodowe

Opis filmu: przestępczość samochodowa, dziuple

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali 3 dziuple samochodowe (format flv - rozmiar 6.82 MB)

Powrót na górę strony