Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszył sezon motocyklowy

Data publikacji 22.03.2014

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Niestety liczba wypadków z ich udziałem wzrasta. Wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a motocyklista może zginąć na miejscu lub zostać kaleką do końca życia! Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Rozpoczął się sezon motocyklowy. Na drogach pojawili się fani jednośladów. Dodatnia temperatura, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Niestety, jak pokazują coroczne obserwacje, nie obywa się wówczas bez tragicznych w skutkach wypadków, takich jak wczorajszy w Warszawie. Na skrzyżowaniu ul. Grochowskiej z ul. Wspólna Droga zderzył się ford ze skuterem, w wyniku czego kierujący motocyklem, pomimo podjętej reanimacji, zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Jak wynika z policyjnych statystyk, wina za wypadki drogowe z udziałem motocyklistów leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie kierowców motocykli, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z tego bez obrażeń. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony