Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dźgnął nożem mężczyznę, u którego wynajmował pokój – podłożem zazdrość

Data publikacji 26.03.2014

Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrażającemu utracie życia usłyszał 74-letni Jerzy D. Mężczyzna ugodził nożem w brzuch swojego sublokatora. Tuż przed zdarzeniem między mężczyznami doszło do kłótni i szarpaniny. Podłożem awantury była zazdrość poszkodowanego o jego konkubinę, którą zastał w dwuznacznej sytuacji z właścicielem mieszkania. Decyzją sądu sprawca został aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 22 marca br., kilka minut po godzinie 22.00 w gminie Barczewo. W jednym  z domów jednorodzinnych para, pozostająca w konkubinacie, wynajmowała pokój od właściciela, który zajmował pozostałą część mieszkania. Feralnego wieczoru 30-latek zauważył, że w pokoju nie ma jego partnerki. Policjanci ustalili, że mężczyzna postanowił jej poszukać w pokoju właściciela. Tam też ją zastał w dwuznacznej sytuacji z 74-latkiem. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, która przerodziła się w szarpaninę.  Starszy z mężczyzn chwycił za nóż i ugodził nim w brzuch 30-latka. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w Olsztynie, gdzie poddano go operacji. Lekarz stwierdził uszkodzenie żołądka oraz wątroby. Obrażenia realnie zagrażały życiu mężczyzny.

Właściciel domu został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast u 43-latki ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Kodeks karny za przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony