Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice usłyszeli zarzuty

Data publikacji 28.03.2014

Trwają dalsze zatrzymania w sprawie zakłóceń porządku publicznego po niedzielnym meczu w Mielcu. Wczoraj policjanci zatrzymali i postawili zarzuty trzem mężczyznom, którzy wtargnęli na płytę boiska w czasie trwania imprezy oraz zakrywali twarz uniemożliwiając ich identyfikację. Mężczyźni mają od 24 do 30 lat.

Mieleccy policjanci wciąż pracują nad ustaleniem i dążą do zatrzymania osób, które zakłócały porządek podczas imprezy masowej jaką był niedzielny mecz między Stalą Stalowa Wola a Stalą Mielec. Analizując monitoring, który obejmuje stadion, policjanci ustalili tożsamość trzech kolejnych mężczyzn, którzy wtargnęli na płytę boiska tuż przed końcem drugiej połowy meczu. Mężczyźni mieli zakryte twarze, tak aby uniemożliwić ich identyfikację, co także w świetle ustawy o imprezach masowych jest złamaniem prawa.

Zidentyfikowani mężczyźni to mieszkańcy Mielca, mają od 24 do 30 lat. Wybiegając na płytę boiska próbowali przedostać się do sektora gości przyjezdnych. Zareagowali policjanci, którzy powstrzymali ich zamiary.

Policjanci postawili zarzuty zatrzymanym mężczyznom, a także zwrócili się do prokuratury o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozorów policyjnych i zakazu opuszczania kraju. Mężczyznom grozi kara grzywny i tzw. zakaz stadionowy.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony