Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o podpalenie i nieumyślne spowodowanie śmierci

Data publikacji 02.04.2014

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie drzwi jendego z mieszkań przy ul. Świdra. W następstwie obrażeń odniesionych w czasie pożaru, w szpitalu zmarł 36-letni właściciel mieszkania. Zatrzymanemu 39-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Do podpalenia drzwi a następnie pożaru mieszkania doszło 11 lutego br. Jak wynika z ustaleń śledczych, feralnego dnia zatrzymany mężczyzna wspólnie z właścicielem mieszkania pili alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumienia. 39-latek opuścił mieszkanie. Wychodząc z niego, rozbił o drzwi butelkę z alkoholem o mocnym stężeniu, a następnie rzucił zapalony niedopałek papierosa. Doprowadziło to do zapłonu. Niebawem ogień objął całe drzwi i część mieszkania. Ratujący się z płomieni właściciel mieszkania doznał poważnych poparzeń. Odwieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala, po kilku dniach zmarł.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach oraz nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka. W trakcie śledztwa podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony