Aktualności

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte prawie 2 miliony

Data publikacji 02.04.2014

Policjanci z Poznania, przy współpracy z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Puszczykowie, zabezpieczyli 9 tysięcy podrobionych kontrolerów do gier. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy wstępnie oszacował straty na prawie 2 mln złotych.

27 marca policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Puszczykowie oraz przedstawicielem pokrzywdzonej firmy zabezpieczyli 9 tysięcy podrobionych kontrolerów do gier. Urządzenia miały naniesione podrobione znaki towarowe. Wyglądały na oryginalne.

Wartość zabezpieczonych produktów została oszacowana na 1,8 mln złotych. Firma, na terenie której zabezpieczono nieoryginalne przedmioty, rozprowadzała je na terenie całego kraju. Do ujawnienia tej działalności doszło w wyniku pracy operacyjnej i poczynionych przez policjantów ustaleń.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie z art. 305 ustawy - prawo własności przemysłowej, który mówi: "Kto w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Policjanci zabezpieczyli podróbki warte prawie 2 miliony

Opis filmu: Podrabianie znaków towarowych

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli podróbki warte prawie 2 miliony (format mp4 - rozmiar 6.23 MB)

Powrót na górę strony