Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za atak z paralizatorem

Data publikacji 02.04.2014

Żagańscy policjanci służby kryminalnej wspólnie z antyterrorystami zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czynną napaść na policjanta, do której doszło 24 marca na trasie Niegosławice – Rudziny. Podejrzany o ten czyn został tymczasowo aresztowany.

Niespełna pięć dni od zdarzenia związanego z czynną napaścią na policjanta z Komisariatu Policji w Szprotawie zatrzymany został mężczyzna podejrzany o to przestępstwo. Z uwagi na fakt, iż sprawca się ukrywał, jego zatrzymanie poprzedzone było szeroko zakrojonymi działaniami operacyjnymi. Policjanci ustalili, że osoba podejrzewana o dokonanie czynnej napaści na szprotawskim policjancie to niespełna 27-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Mężczyzna, chcąc uniknąć zatrzymania, przebywał na terenie powiatu bolesławieckiego.

29 marca tego roku, przed godziną 22, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji Antyterrorystycznej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., siłowo weszli do mieszkania, w którym ukrył się 27-latek. Mężczyzna sam zamknął się w  mieszkaniu i schował się przed policjantami  w małym schowku. W czasie zatrzymania stawiał opór. Po zatrzymaniu policjanci przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Zatrzymany mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa, a przed zatrzymaniem był poszukiwany aż  trzema listami gończymi.

Prokurator Rejonowy w Żaganiu przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut związany z czynną napaścią na funkcjonariusza publicznego, dokonanego w warunkach recydywy. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowego aresztowania. W środę na posiedzeniu Sąd Rejonowy w Żaganiu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego o czynną napaść na policjanta. Za dokonanie czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony