Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w przestępczość samochodową

Data publikacji 03.04.2014

Odzyskana honda civic, zlikwidowana dziupla, zatrzymane 3 osoby to wynik ostatnich działań policjantów z mokotowskiego wydziału kryminalnego wymierzonych w przestępczość samochodową. W ręce funkcjonariuszy trafił Adam G. oraz Mariusz Z., którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku kradzieży pojazdu, a chwilę później kryminalni odkryli posesję, gdzie prawdopodobnie miał on zostać zdemontowany. Tam też został zatrzymany Mariusz R. Za kradzież z włamaniem samochodu grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę przestępczą, która specjalizowała się w kradzieżach samochodów produkcji japońskiej. Dzięki kilkutygodniowej, żmudnej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili osoby wchodzące w jej skład, sposób dokonywania kradzieży oraz miejsce, w którym pojazdy są demontowane. Z informacji kryminalnych wynikało, że sprawcy włamują się do samochodów za pomocą tzw. łamaków i uruchamiają je przy pomocy urządzenia elektronicznego. Następnie skradziony pojazd odprowadzają do dziupli, która może znajdować się na terenie posesji w powiecie warszawskim zachodnim.

Kryminalni ustalili, że mężczyźni prawdopodobnie będą próbowali ukraść samochód z terenu Woli i postanowili zatrzymać ich na gorącym uczynku przestępstwa. Policjanci zauważyli znanego im Adama G. oraz Mariusza Z. w rejonie ulicy Sokołowskiej. Mężczyźni weszli za jeden z budynków, zza którego po około 10 minutach wyjechała honda civic. Za kierownicą siedział jeden z nich. Wszystko wskazywało na to, że samochód właśnie został skradziony i zgodnie z metodą działania mężczyzn trafił do dziupli. Okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy się potwierdziły, ponieważ po kilkudziesięciu minutach pojazd ten pojawił się pod bramą posesji, gdzie kryminalni zorganizowali zasadzkę.

Policjanci wkroczyli do akcji w momencie, kiedy honda wjechała do garażu. W pomieszczeniu przebywało trzech mężczyzn: Mariusz Z., Adam G. oraz Mariusz R. Kryminalni odkryli w hondzie przedmioty służące do kradzieży pojazdów, a w garażu części samochodowe z toyoty oraz hondy, pochodzące prawdopodobnie z przestępstw.

Policjanci przewieźli zatrzymanych mężczyzn do komendy. Adam G. oraz Mariusz Z. byli już karani za kradzieże samochodów. Teraz są podejrzani o kradzież hondy wartej 40 tys. złotych, ale niewykluczone, że mogą mieć związek z podobnymi przestępstwami na terenie Warszawy. Czynności w tej sprawie trwają. Mariusz R. na tym etapie postępowania usłyszał zarzut za pomoc w ukryciu skradzionego pojazdu. 40-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia. Za kradzież z włamaniem samochodu kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Kolejny cios w przestępczość samochodową

Opis filmu: kradzieże samochodów, dziuple

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejny cios w przestępczość samochodową (format flv - rozmiar 8.63 MB)

Powrót na górę strony