Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 11 pseudokibiców

Data publikacji 07.04.2014

Policjanci wyjaśniają sprawę uszkodzenia pojazdów oraz pobicia mieszkańców Skołoszowa przez radymiańskich pseudokibiców. Mieszkańcy Skołoszowa, wracający z meczu odbywającego się w Stubnie, zostali zaatakowani na moście rzeki Wisznia. Policjanci zatrzymali 11 mężczyzn, w tym jedną osobę nieletnią.

Wczoraj, około godz. 17, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał informację o bójce na moście rzeki Wisznia w pobliżu miejscowości Michałówka. Grupa około 20 mężczyzn, pseudokibiców MKS Radymno, ułożyła na moście blokadę z kamieni, pustaków i konarów drzew, blokując wjazd i wyjazd, a następnie zaatakowała usiłujące przejechać mostem pojazdy i znajdujących się w nich ludzi. Zaatakowane osoby to mieszkańcy Skołoszowa wracający z meczu, który odbywał się w miejscowości Stubno. Napastnicy mieli na głowach kominiarki, zaopatrzeni byli również w ochraniacze na szczęki.

Na widok nadjeżdżających radiowozów napastnicy zaczęli uciekać wzdłuż koryta rzeki San w stronę Radymna, pozostawiając na miejscu pojazdy, którymi wcześniej się przemieszczali. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy z komisariatu w Radymnie i policjantów jarosławskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego po krótkim pościgu zatrzymano 11 mieszkańców Radymna.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 16 do 31 lat.  Dwóch z nich było  pod wpływem alkoholu. Nieletni został przekazany pod opiekę rodzicom, natomiast pozostali napastnicy zostali osadzeni w policyjnych aresztach. Za swoje czyny wszyscy odpowiedzą przed sądem.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony