Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31 pseudokibiców odpowie za przestępstwo

Data publikacji 07.04.2014

Współpraca bydgoskich kryminalnych z policjantami z Poznania doprowadziła do ustalenia 31 osób podejrzanych o wtargnięcie na stadion podczas rozgrywanego meczu piłkarskiego w Bydgoszczy. Wszyscy będą odpowiadać za przestępstwo z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

W minionym tygodniu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przedstawili 23 pseudokibicom klubu piłkarskiego z Poznania zarzuty złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Do naruszenia prawa doszło 13 grudnia 2013 roku w Bydgoszczy na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Gdańskiej. Wszystko rozegrało się podczas meczu piłkarskiego pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Lechem Poznań. Przyjezdni kibice, wykorzystując fakt uszkodzenia i otwarcia bramy wjazdowej, wdarli się na teren stadionu.

Mimo iż od zdarzenia minęło trochę czasu bydgoscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Poznania cały czas analizowali zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił im wytypować łącznie 31 osób podejrzewanych o udział w tym przestępstwie.

Do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zostało wezwanych 17 osób. Tam na nich czekali śledczy z Bydgoszczy, którzy przedstawili im zarzuty związane z naruszeniem przepisów z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Następnego dnia bydgoscy policjanci pojechali do Komendy Powiatowej Policji w Pile, gdzie 6 osobom przedstawili te same zarzuty. Natomiast pozostałe wytypowane osoby zostały rozliczone przez funkcjonariuszy z innych komend województwa wielkopolskiego.

Teraz podejrzani za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony