Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanych o oszustwa

Data publikacji 09.04.2014

Brzozowscy policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, obywateli Rumunii, którzy usiłowali wypłacić z konta bankowego ponad 5,5 tys. dolarów amerykańskich. Jak ustalili policjanci, pieniądze te pochodziły od osób oszukanych na aukcjach internetowych. Według policyjnych ustaleń nie było to jedyne przestępstwo, którego się dopuścili podejrzani. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

W jednej z palcówek bankowych w Domaradzu młodzi ludzie posługując się francuskim i norweskim dokumentem tożsamości chcieli wypłacić z konta bankowego ponad 5,5 tys. dolarów amerykańskich. Sytuacja ta wzbudziła podejrzenia pracowników banku, którzy zaalarmowali funkcjonariuszy. Policjanci z posterunku w Domaradzu zatrzymali trzy osoby. Okazali się nimi obywatele Rumunii, 27-letnia kobieta i dwaj
mężczyźni w wieku 25 i 30 lat. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu a samochód, którym się poruszali na parking strzeżony.

Przy zatrzymanych i w zabezpieczonym samochodzie policjanci ujawnili pieniądze - blisko 30 tys. zł, kilka telefonów komórkowych oraz kilka dokumentów tożsamości. Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone.

Jak się okazało, zabezpieczone pieniądze pochodziły z przelewów od osób oszukanych na aukcjach internetowych. Wśród pokrzywdzonych są osoby z różnych krajów. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że nie było to jedyne przestępstwo, którego zatrzymani dopuścili się na terenie naszego kraju.

Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za oszustwo kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzozowie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Rzeszowie / mw)

 

Powrót na górę strony