Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakaz wstępu na wszystkie boiska sportowe w Polsce dla bydgoskiego kibola

Data publikacji 09.04.2014

Zakaz wstępu na wszystkie boiska sportowe na terenie kraju oraz dozór policyjny. Takie środki zapobiegawcze zastosował prokurator wobec 31-letniego kibola podejrzanego o dwa przestępstwa, których dopuścił się na stadionie w trakcie rozgrywek piłkarskich w Bydgoszczy. Zarzuty zostały przedstawione dzięki pracy kryminalnych z bydgoskiej komendy, którzy zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy.

Kryminalni z bydgoskiej komendy cały czas rozpracowują siatkę pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Policjanci między innymi monitorują wszystkie mecze z ich udziałem, a także reagują na każde przejawy łamania prawa na stadionie, a także po za nim. Gromadzony i analizowany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwala niejednokrotnie na przedstawienie im zarzutów mimo upływu czasu od zdarzenia.

Tak też było w przypadku jednego z głównych liderów ze środowiska kiboli. 31-letni bydgoszczanin usłyszał dwa zarzuty przestępstwa, których dopuścił się podczas rozgrywanych meczy piłkarskich pod koniec 2013 roku na stadionie miejskim w Bydgoszczy.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy udowodnili mu, że w trakcie meczu pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Widzewem Łódź, gdy prowadził z tzw. „gniazda” doping kibiców nawoływał ich do opuszczenia trybun stadionu. Jego zachowanie w trakcie drugiej połowy meczu prowokowało kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu imprezy sportowej.

Natomiast drugiego przestępstwa dopuścił się parę tygodni później w trakcie meczu pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Lechem Poznań. Wówczas nawoływał do używania wulgaryzmów i obraźliwych słów znieważających dwie osoby związane z bydgoskim klubem piłkarskim.

Wczoraj (08.04.2014) prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, przychylił się do wniosku bydgoskich policjantów i zastosował wobec 31-latka zakaz wstępu na teren boisk sportowych na terenie Polski, aż do czasu prawomocnego zakończenia postępowania karnego. Zobowiązał go również do stawiennictwa się 2 razy w tygodniu w komisariacie. Teraz za naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz kodeksu karnego będzie odpowiadać przed sądem.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony