Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie CBŚ w mafię paliwową

Data publikacji 10.04.2014

Funkcjonariusze CBŚ KGP zatrzymali siedem osób podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy i oszustwa podatkowe w związku z obrotem paliwami płynnymi. Jak szacują śledczy, roczna działalność grupy mogła doprowadzić do uszczuplenia Skarbu Państwa o ponad 30 milionów złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP oraz funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej, działając na polecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, zatrzymali siedem osób podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi. Podejrzanym o kierowanie grupą jest Grzegorz M., dobrze znany policjantom i prokuratorom jako "Predator". Mężczyzna krótko cieszył się wolnością. Zakład karny, w którym odbywał wyrok w związku z popełnionymi przestępstwami kryminalnymi, opuścił dwa lata temu.

Śledczy podejrzewają, że zatrzymane osoby utworzyły kolejno po sobie działające trzy firmy-słupy, które fałszowały dokumentację związaną z obrotem paliwami płynnymi. W ciągu roku z krajów Unii Europejskiej sprowadzili do Polski 1100 cystern z paliwem. Towar ten był następnie sprzedawany odbiorcom po cenach znacznie niższych od rynkowych. Z góry zakładali, że nie będą odprowadzać do Skarbu Państwa należnego podatku VAT. W ten sposób mogli dokonać uszczuplenia należności podatkowych na ponad 30 milionów złotych.   

Zatrzymani zostali przesłuchani w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie. Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Za popełnione przestępstwa grozi im kara od 10 do 15 lat pozbawienia wolności.

CBŚ

Film Kolejne uderzenie CBŚ w mafię paliwową

Opis filmu: cbś, przestępstwa paliwowe

Pobierz plik Kolejne uderzenie CBŚ w mafię paliwową (format mp4 - rozmiar 13.99 MB)

Powrót na górę strony