Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzioną hondę

Data publikacji 11.04.2014

Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzy osoby zamieszane w kradzież samochodu oraz odzyskali wartą około 70 tys. złotych hondę accord. Pojazd trafił do dziupli na terenie powiatu wołomińskiego. Dokładnie zaplanowana i przeprowadzona akcja pozwoliła także na postawienie zarzutów zatrzymanym. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży pojazdu doszło w minioną sobotę w nocy na ulicy Myśliwieckiej. Później prawdopodobnie złodziej zaparkował samochód w innym miejscu czekając na dogodny moment, aby dostarczyć go we wskazane miejsce.

Dzięki cierpliwości, dokładnie zaplanowanym i przeprowadzonym działaniom oraz wytężonej pracy operacyjnej w miniony poniedziałek policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu nie tylko zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o udział w tym przestępstwie, ale odzyskali także wartą ponad 70 tys. złotych hondę accord.

Późnym wieczorem w dziupli na terenie powiatu wołomińskiego w ręce policjantów wpadli wszyscy podejrzani, zarówno kierowca, jak i pozostali dwaj mężczyźni, którzy prawdopodobnie z nim współpracowali i czekali na „przesyłkę”. Na miejscu śródmiejscy funkcjonariusze zabezpieczyli także wiele śladów, dzięki którym wiadomo już, że w tym samym miejscu rozebrane na części zostały także dwa inne skradzione samochody.

27-letni Robert M., 31-letni Tomasz P. i 39-letni Jarosław R. usłyszeli zarzut paserstwa za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KSP / mj)

Film Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzioną hondę

Opis filmu: przestępczość samochodowa, dziuple

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzioną hondę (format flv - rozmiar 4.94 MB)

Powrót na górę strony