Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zgwałcenie w areszcie

Data publikacji 14.04.2014

26-letni obywatel Tanzanii został zatrzymany przez policjantów z Woli tuż po tym, jak przyjęli oni zawiadomienie od pokrzywdzonej kobiety o przestępstwie. Zatrzymany mężczyzna odpowie za zgwałcenie. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Bemowa. Policjanci po otrzymaniu informacji o zgwałceniu kobiety natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mężczyzna używając przemocy zgwałcił ją, po czym uciekł z mieszkania. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie.

W ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu 26-latka pomogli policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Targówek. W mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli ponadto środki odurzające.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali sprawę do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzuty za zgwałcenie i posiadanie środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony