Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 23 osoby podejrzewane o czynną napaść na policjantów

Data publikacji 14.04.2014

W ciągu zaledwie 2 godzin od zdarzenia małopolscy policjanci zatrzymali 23 osoby podejrzewane o czynną napaść na funkcjonariuszy i uszkodzenie mienia, do których doszło po meczu drużyn klasy B rozegranym 13 kwietnia br. w Krakowie. W wyniku tej napaści dwóch policjantów odniosło obrażenia, zniszczony został także policyjny radiowóz.

13 kwietnia około godz.19 po zakończeniu meczu o mistrzostwo klasy B rozgrywanym na boisku piłkarskim przy ul. Wróżenickiej w Krakowie zaatakowany został pracownik ochrony. Udzielający mu pomocy policjanci zostali także zaatakowani tym razem przez grupę 20 kiboli, którzy używali gazu łzawiącego oraz obrzucili policjantów oraz radiowóz kamieniami i kostką brukową a także bezpośrednio atakowali funkcjonariuszy. W wyniku tej napaści uszkodzeniu uległ oznakowany radiowóz a dwóch policjantów zostało przewiezionych do szpitala. W trakcie zajścia zatrzymano dwie osoby 22 i 25-latka. W wyniku dalszych działań blokadowo pościgowych, po 20 minutach, w Krakowie zatrzymano samochód osobowy BMW z czterema kolejnymi osobami (18 - 22 lata) podejrzewanymi o czynną napaść na funkcjonariuszy.

W wyniku podjętych czynności ustalono, że w jednym z mieszkań przy ul. Wróżenickiej ukryła się kolejna grupa podejrzewanych. Tutaj policjanci zatrzymali kolejne 17 osób. W wyniku przeszukania budynku ujawniono i zabezpieczono środki odurzające ( marihuana ) oraz telefon komórkowy, który figuruje w policyjnych bazach danych jako utracony w wyniku rozboju, a także dużo gadżetów klubów piłkarskich, emblematów, szalików czapek i smyczy. W samochodzie, którym poruszali się podejrzewani, zabezpieczono natomiast pałkę teleskopową. 

W ciągu zaledwie 2 godzin od zdarzenia zatrzymano 23 osoby podejrzewane o czynną napaść na policjantów i uszkodzenie mienia.  

Biorąc pod uwagę chuligański charakter zdarzenia funkcjonariusze rozważają wystąpienie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony