Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysadzili bankomaty - trafili do policyjnego aresztu

Data publikacji 14.04.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali 5 osób podejrzewanych o wysadzenie dwóch bankomatów i kradzież pieniędzy. Efektem czynności kryminalnych było uderzenie policyjnych grup realizacyjnych w kilka miejsc na terenie miasta. Podejrzewani w wieku od 31 do 34 lat zaskakiwani byli na ulicy, w mieszkaniach. Wszyscy bez oporu poddali się działaniom policjantów. Trwają czynności procesowe z ich udziałem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania operacyjne trwały kilka miesięcy. Zakończyły się wytypowaniem podejrzewanych i zaskoczeniem ich wczoraj przez grupy kryminalnych i antyterrorystów. Pięciu mężczyzn bez oporów poddało się działaniom policjantów. W gronie zatrzymanych jest 32-letni Rafał G. podejrzewany o organizowanie przestępczego procederu. Pozostali zatrzymani to mieszkańcy Olsztyna, pracujący dorywczo, wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Niektórzy są ze sobą spokrewnieni.

Policjanci ustalili wszystkie szczegóły dotyczące działania sprawców. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli telefony, ubrania, w których podejrzewani mieli dokonywać przestępstw oraz pół kilograma marihuany.

Trwają czynności procesowe z udziałem osób zatrzymanych przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie. Sprawdzane jest także to, czy podejrzewani mogą mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie kraju. Działania policjantów zniweczyły plany zatrzymanych dotyczące ukrycia się za granicą.

Zarzuty związane z wysadzaniem bankomatów i kradzieżą pieniędzy mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Film Wysadzili bankomaty - trafili do policyjnego aresztu

Pobierz plik Wysadzili bankomaty - trafili do policyjnego aresztu (format mp4 - rozmiar 12.11 MB)

Powrót na górę strony