Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni jeźdźcy się szkolą

Data publikacji 17.04.2014

Policyjni jeźdźcy z Wielkopolski przeszli tygodniowy obóz w Sierakowie. To bardzo ważny element szkolenia przed rozpoczynającym się sezonem. Poznańska policja dysponuje 12 wierzchowcami wykorzystywanymi w służbie.

W Polsce działa 7 takich zespołów, przy czym poznański z 12 końmi jest drugim pod względem wielkości w kraju. To specjalny Zespół Konny w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu, którego zadaniem jest wspieranie oddziałów prewencji przy zabezpieczaniu imprez masowych oraz patrolowanie terenów rekreacyjnych w sezonie wiosenno – letnim. Służą w nim zarówno policjantki jak i policjanci.

Zajęcia przeprowadzone w Sierakowie zrealizowane były pod nadzorem instruktorów jazdy konnej. Obejmowały przygotowanie kondycyjne koni oraz ich wykorzystanie w służbie prewencyjnej. Elementem szkolenia formacji konnej był trening z wykorzystaniem rac dymnych oraz granatów hukowych. Jest to o tyle istotne, że konie wykorzystywane w służbie, często biorą udział w zabezpieczeniach imprez masowych, także sportowych. W trakcie takich imprez czasem pojawiają się materiały pirotechniczne, race, dochodzi do eksplozji itp. Opanowanie wierzchowca wymaga wysokich umiejętności.

Dwanaście koni z policyjnej stajni wraz z jeźdźcami będzie stanowić ważne ogniwo policyjnych sił prewencyjnych.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Policyjni jeźdźcy się szkolą

Pobierz plik Policyjni jeźdźcy się szkolą (format mp4 - rozmiar 5.65 MB)

Powrót na górę strony