Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za usiłowanie wymuszenia 140 tys. dolarów

Data publikacji 17.04.2014

Zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego i pozbawienia wolności usłyszeli wczoraj w bialskiej prokuraturze dwaj 31-letni mieszkańcy Białej Podlaskiej. Zatrzymani przez policjantów z Terespola mężczyźni wywieźli do lasu pokrzywdzonego, gdzie przemocą i groźbami chcieli go nakłonić do przelania na wskazane konto ponad 140 tys. dolarów.

W nocy z 14 na 15 kwietnia z oficerem dyżurnym skontaktowała się kobieta, która oświadczyła, że do jej domu dotarł mężczyzna, który twierdzi, że został pobity i prosi o powiadomienie Policji. W trakcie rozmowy z policjantami z terespolskiego komisariatu, 29-letni pokrzywdzony oświadczył, że został zmuszony, aby wsiąść do samochodu sprawców, a następnie wywieziony do lasu. Tam, bijąc go i grożąc, mężczyźni próbowali go zmusić do przelania na ich konto pożyczki w kwocie ponad 140 tys. dolarów.  W pewnym momencie pokrzywdzony, wykorzystując nieuwagę sprawców, zbiegł i dotarł do najbliższych zabudowań, gdzie poprosił o kontakt z Policją.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z terespolskiego komisariatu zatrzymali obu sprawców, których osadzono w policyjnym areszcie. Dzisiaj na wniosek prokuratury mężczyźni będą doprowadzeni do sądu na posiedzenie w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania.

Przestępstwo, które zarzuca się 31-latkom, jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

 

Powrót na górę strony