Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcali się nad rodzinami. Zostali aresztowani

Data publikacji 19.04.2014

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 53-letni mieszkaniec gminy Zatory, który znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna został zatrzymany przez pułtuskich policjantów. Trzy najbliższe miesiące spędzi też w areszcie 53-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który od kilku lat znęcał się nad rodziną. Do aresztu trafił także 55-latek z Kazanowa. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia. Podobnie, jak mieszkańcowi gminy Sadowne, który także zastraszał rodzinę.

W piątek Sąd Rejonowy w Pułtusku na wniosek miejscowej prokuratury zastosował areszt na okres 2 miesięcy wobec 53-letniego mieszkańca gminy Zatory, który znęcał się nad swoją rodziną. Sprawca został zatrzymany przez policjantów KPP w Pułtusku w środę po przeprowadzonej interwencji domowej. Rodzina zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie, z którego wynikało, że ten proceder trwał od kilku lat.

We wtorek do policjantów w Komisariacie w Jednorożcu zadzwoniła kobieta i powiadomiła o agresywnym zachowaniu nietrzeźwego męża. Policjanci bezzwłocznie udali się na interwencję, gdyż mężczyzna w lutym został skazany przez sąd za wieloletnie znęcanie nad żoną i dzieckiem.  Ponadto w sierpniu ubiegłego roku dotkliwie pobił żonę. Pomimo wyroku 53-latek nie zmienił swojego zachowania.  Jak ustalili policjanci, nadal  znęcał się nad żoną i małoletnim synem. Groził im także  pozbawieniem życia i wypędzał z domu. Ponadto mężczyzna w domu posiadał broń gazową, bez wymaganego zezwolenia. W czasie zatrzymania go przez policjantów był pijany. Miał promil alkoholu w organizmie. Wobec mężczyzny przasnyski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyznę znęcającego się nad rodziną zatrzymali także funkcjonariusze łochowskiego komisariatu. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Sadowne. 28-letnia kobieta zgłosiła interwencję wobec swojego brata. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Tego dnia, będąc pod działaniem alkoholu, zaatakował ją nożem, zadając kilka powierzchownym ran. Nietrzeźwego awanturnika osadzono w policyjnym areszcie. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.  Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego z pokrzywdzonymi. Otrzymał również zakaz zbliżania i kontaktowania się z rodziną.

Do aresztu trafił także 55-letni mieszkaniec gminy Kazanów, którego zatrzymali zwoleńscy policjanci. W środę dyżurny zwoleńskiej komendy przyjął zgłoszenie o interwencji domowej na terenie gminy Kazanów. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali tam nietrzeźwego 55-latka. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i małoletnimi dziećmi. Członków rodziny wyganiał z domu, poniżał, popychał, wyzywał i groził pozbawieniem życia. Podczas ostatniej kłótni mężczyzna był kompletnie pijany. Miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty, a sąd wobec niego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W przeszłości mężczyzna był już karany za znęcanie się nad rodziną.

Wszystkim zatrzymany grozi pięć lat więzienia.

Powrót na górę strony