Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli dozwoloną prędkość o 100 km/h

Data publikacji 23.04.2014

Świąteczna motocyklowa przejażdżka zakończyła się dla ojca i syna utratą praw jazdy i skierowaniem wniosków do sądu o ukaranie. Poruszających się jednośladami mężczyzn zarejestrował policyjny videorejestrator, gdy przekroczyli dozwoloną prędkość o 103 km/h. 49 i 25-latkowi grozi grzywna do 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną wielkanocną niedzielę po godzinie 10.00 policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie patrolując drogi powiatu zauważyli dwóch motocyklistów poruszających się z bardzo dużą prędkością. Zainstalowany w oznakowanym radiowozie videorejestrator pokazał, że kierowcy jednośladów w miejscu, gdzie można jechać z maksymalną prędkością 90 km/h jechali 193 km/h. Po zatrzymaniu kierujących do kontroli okazało się, że to 49-letni ojciec ze swoim 25–letnim synem.

W związku z popełnionymi przez mężczyzn wykroczeniami funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy oraz zostały skierowane przeciwko nim wnioski do sądu o ukaranie. Tam policyjny oskarżyciel publiczny wnioskował będzie o orzeczenie wobec 49 i 25-latka zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo kierującym grozi także grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

(KWP w Białymstoku / mj)

Film Przekroczyli dozwoloną prędkość o 100 km/h

Opis filmu: ruch drogowy, wideorejestrator, przekroczenie prędkości, motocykliści

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przekroczyli dozwoloną prędkość o 100 km/h (format flv - rozmiar 2.37 MB)

Powrót na górę strony