Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali nastolatka, który zamierzał skoczyć z dachu

Data publikacji 24.04.2014

W trakcie półgodzinnych negocjacji wrocławscy policjanci z Ołbina przekonali młodego człowieka do opuszczenia dachu budynku, z którego zamierzał skoczyć. Nastolatek w asyście policjanta przekazany został przybyłemu na miejsce pogotowiu

22 kwietnia 2014 roku około 20.30 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Ołbin otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który miał biegać po dachu jednego z budynków przy Pl. Św. Macieja. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie w rozmowie z mieszkańcami ustalili, że człowiek ten prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Wezwano również Straż Pożarną i pogotowie, a policjanci podjęli próbę negocjacji. W trakcie działań mężczyzna podchodził często do krawędzi dachu, podczas rozmowy z nim okazało się również, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Po około 30 minutach młodego mieszkańca Wrocławia udało się przekonać do odejścia od krawędzi gzymsu i opuszczenia dachu w asyście policjanta. 17 – latek został przekazany przybyłemu na miejsce pogotowiu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony