Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sosnowiecki projekt „Agresja na aut” przeszedł do finału

Data publikacji 26.04.2014

Sosnowieccy policjanci podejmują wiele działań mających na celu przeciwdziałanie chuligaństwu stadionowemu oraz wszelkim problemom związanym z pseudokibicami. Duże znaczenie mają także działania o charakterze profilaktycznym. W tym właśnie celu, przy współpracy Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu oraz Klubu Sportowego „Zagłębie Sosnowiec”, powstał projekt „Agresja na aut”. W jego opracowanie aktywnie włączyli się sosnowieccy policjanci.

Szczególnie ważne są wszelkie przedsięwzięcia mające na celu wychowanie młodego pokolenia w duchu poszanowania takich wartości jak: tolerancja, rywalizacja sportowa w duchu fair play, kulturalne kibicowanie. Zachęcanie młodzieży do udziału w rozgrywkach sportowych jest dla nich także pozytywną alternatywą spędzania wolnego czasu i może przyczynić się do spadku poziomu agresji oraz zachowań z użyciem przemocy. W dalszej perspektywie powinno się to przyczynić do spadku liczby czynów karalnych dokonywanych przez nieletnich w związku z ich udziałem w masowych imprezach sportowych oraz podnieść poziom bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.

Projekt „Agresja na aut” zakłada wiele działań: spotkania młodzieży gimnazjalnej z policjantami i sportowcami, konkursy z nagrodami, turnieje piłki nożnej. Istotne jest, że podczas rozgrywek młodzieży, liczyć się będzie nie tylko rywalizacja na boisku, ale także kulturalny doping na trybunach...

Projekt „Agresja na aut” zgłoszony został do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pn. „Kibicuję bezpiecznie” w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Sosnowiecki projekt, po pozytywnej ocenie w pierwszej fazie konkursu, został przesłany do ministerstwa.

Więcej informacji o projekcie na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego >>

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony