Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier

Data publikacji 29.04.2014

Cztery działające bez zezwolenia automaty do gier hazardowych należące do pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn zabezpieczyli funkcjonariusze Policji i służby celnej. Urządzenia użytkowano w jednym z lokali w Prokocimiu.

Policjanci z Komisariatu 6 Policji wspólnie z celnikami skontrolowali znajdujący się w krakowskim Prokocimiu salon gier w piątek (25.03) po południu. Na miejscu ujawnili cztery włączone i gotowe do gry urządzenia. Automaty oznaczone były informacją, że nie podlegają regulacjom ustawy o grach hazardowych.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, w trakcie których odtworzono też gry na tych urządzeniach, wskazały jednak na możliwość uzyskania wygranych rzeczowych i losowy charakter samych gier. Automaty działały więc nielegalnie. Dodatkowo na automatach wywieszono informację, że pieniądze z wygranych wypłacają pracownicy, co wskazuje, że w lokalu realizowane były wygrane pieniężne. Potwierdziła to zabezpieczona na miejscu dokumentacja rozliczeniowa oraz pieniądze - 1300 złotych.

Zabezpieczono również spraye wraz z szkicami i formami świadczącymi o przynależności właściciela do środowiska pseudokibicowskiego. Właścicielem klubu gier jest 27 latek – notowany czynny pseudokibic jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

W myśl obowiązującego prawa automaty do gier hazardowych dopuszczone jest wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie, natomiast prowadzenie gier bez wymaganego prawem zezwolenia jest przestępstwem za które karą pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony