Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla pseudokibiców

Data publikacji 29.04.2014

Podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego we Wrocławiu zatrzymano 5 mężczyzn podejrzanych o posiadanie materiałów pirotechnicznych. Wobec 4 z nich sąd orzekł już kary, a wśród nich m.in. 100 godzin prac społecznych a także 2 - letni zakaz wstępu na imprezy masowe.

W związku z zabezpieczeniem meczu piłki nożnej rozegranego 26 kwietnia 2014 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zatrzymano 5 mężczyzn podejrzanych o naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Działając w ramach postępowania przyśpieszonego, na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, sąd wobec dwójki z zatrzymanych: 18-letniego mieszkańca Polkowic i 20-letniego mieszkańca Lubina, orzekł karę 100 godzin prac społecznych oraz 2-lata zakazu wstępu na imprezy masowe.

Wobec kolejnego z zatrzymanych 29-letniego mieszkańca Chojnowa sąd orzekł karę 3-miesięcy pozbawienia wolności, zawieszając jej wykonanie na okres 2-lat, a także 2-letni zakaz wstępu na imprezy masowe.
1.8 tys. złotych grzywny oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2-lat to kara dla zatrzymanego 41-letniego mieszkańca Wschowy. Natomiast o dalszym losie 5. z zatrzymanych, 22-letniego mieszkańca powiatu Trzebnickiego, sąd podejmie decyzję na kolejnej rozprawie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony