Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja poszukiwania młodego mężczyzny zakończona sukcesem

Data publikacji 02.05.2014

Policyjny pies tropiący podjął ślad i doprowadził do miejsca, w którym znajdował się mężczyzna poszukiwany na terenie powiatu strzelińskiego. 19-latek został odnaleziony już kilka godzin po otrzymaniu informacji o tym, że opuścił dom z zamiarem odebrania sobie życia. Teraz trafił pod opiekę lekarzy.

Na terenie powiatu strzelińskiego prowadzono dziania poszukiwawcze za 19-letnim mężczyzną, który opuścił dom rodzinny informując, że chce popełnić samobójstwo. Informację o tym zdarzeniu policjanci otrzymali tuż po godzinie 10.00. Z treści zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna poszedł w kierunku terenów leśnych pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze ze Strzelina natychmiast powiadomili o tym fakcie inne służby i rozpoczęli poszukiwania. W działania zaangażowanych było także kilkudziesięciu policjantów Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz przewodnik z psem tropiącym z dzierżoniowskiej komendy. Poszukiwania z powietrza wspierane były przez policyjny śmigłowiec.

Osoby zaangażowane w akcję mając podany przez rodzinę rysopis zaginionego sprawdziły pobliskie lasy oraz szeroki zakresu terenu pomiędzy kilkoma miejscowościami w gminie Przeworno.

Tuż przed godz. 14.15 policyjny pies tropiący podjął ślad i poprowadził funkcjonariuszy do domu jednorodzinnego w budowie. Tam, w pomieszczeniach piwnicznych odnaleziony został w stanie niezagrażającym życiu zaginiony 19-latek. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Wspólne działania policjantów i innych zaangażowanych służb zakończyły się sukcesem.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony