Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zapobiegli „ustawce” pseudokibiców

Data publikacji 10.05.2014

Krakowscy policjanci zapobiegli „ustawce” pseudokibiców, do której mogło dojść na Grzegórzkach. Funkcjonariusze zatrzymali 10 osób uczestniczących w zbiegowisku, mieszkańców Krakowa i okolic. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj, 8 maja br., po południu policyjni „wywiadowcy” namierzyli na jednej z ulic na Grzegórzkach grupę zamaskowanych mężczyzn, którzy zachowywali się wulgarnie wywołując wyzwiskami pseudokibiców przeciwnej drużyny. Uczestnicy zbiegowiska posiadali przy sobie niebezpieczne narzędzia – policjanci dostrzegli maczetę i metalowy pręt. Pojawienie się na miejscu policyjnych wywiadowców – funkcjonariuszy nieumundurowanych wywołało sporą konsternację wśród pseudokibiców i zupełnie ich zaskoczyło. Policjanci zatrzymali 10 osób uczestniczących w zbiegowisku – to młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 22 lat, mieszkańcy Krakowa i okolic.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, dzisiaj będą przesłuchiwani przez policjantów komisariatu 2 Policji w Krakowie.

Za udział w nielegalnym zbiegowisku z zamiarem zamachu na osobę lub mienie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowiedzialność poniosą także osoby posiadające w miejscu publicznym niebezpieczne narzędzia.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony