Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla pseudokibiców

Data publikacji 13.05.2014

Podczas meczu piłki nożnej, rozgrywanego pomiędzy Ruchem Chorzów i Zawiszą Bydgoszcz, doszło do kilku naruszeń prawa. Mundurowi w trakcie zabezpieczenia zatrzymali pięciu pseudokibiców. Sąd zastosował już wobec nich zakazy wstępu na imprezy masowe, kary grzywny i obowiązek prac społecznych.

Na stadionie przy ulicy Cichej rozegrany został mecz pomiędzy Ruchem Chorzów i Zawiszą Bydgoszcz. Mecz, zakwalifikowany jako impreza o podwyższonym ryzyku, odbywał się przy udziale ponad 4,5 tysięcznej publiczności miejscowej drużyny, jednak bez kibiców z Bydgoszczy. Podczas tego spotkania policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców. Wśród nich było czterech mężczyzn w wieku od 25 do 28 lat, którzy bez biletu wtargnęli na stadion, skacząc przez płot lub przechodząc przez bramki. Jeden z nich próbował także wnieść alkohol. Osoby te naruszyły przepisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Wobec mężczyzn został orzeczony przez Sąd Rejonowy w Chorzowie zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat, obowiązek stawiennictwa w jednostce Policji w trakcie trwania meczu, a także kary grzywny w kwocie 1,8 i 3 tys. złotych oraz 6 miesięcy prac społecznych. „Pod klucz” trafił także 38-letni mieszkaniec Mysłowic. Mężczyzna odpowie za znieważenie mundurowych, którzy w trakcie meczu pilnowali bezpieczeństwa w mieście. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do roku więzienia.

Chorzowscy policjanci, wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy pilnowali porządku w mieście i wokół stadionu, stanowczo reagowali na wszelkie przejawy naruszania prawa. Wśród kilku tysięcy uczestników meczu znalazło się 127 osób, które zostały ukarane mandatami za popełnione wykroczenia. Ponadto 3 mężczyzn, którzy byli pijani i popełnili wykroczenia, zostało umieszczonych w izbie wytrzeźwień.

(KWP w Katowicach / mw)

 

Powrót na górę strony