Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice usłyszeli zarzuty

Data publikacji 14.05.2014

Ośmiu pseudokibiców zatrzymali po meczu pomiędzy drużynami JKS Jarosław i Polonii Przemyśl jarosławscy policjanci. Zatrzymani odpowiedzieli przed sądem między innymi za zakłócanie spokoju, znieważenie funkcjonariuszy oraz za czynną napaść na policjantów.

Na stadionie sportowym JKS Jarosław przy ul. Bandurskiego rozgrywany był mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami JKS Jarosław i Polonii Przemyśl. Podczas zabezpieczenia meczu policjanci zatrzymali ośmiu pseudokibiców. Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z zakłóceniem spokoju, używaniem słów wulgarnych, znieważeniem funkcjonariuszy, zmuszaniem policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej, czynną napaścią na funkcjonariusza, wtargnięciem na obiekt sportowy oraz niestosowaniem się do zakazu stadionowego.

Zatrzymani to pełnoletni mieszkańcy Jarosławia i Przemyśla.

Na wniosek jarosławskiej Policji wobec pięciu pseudokibiców prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Dwóch mężczyzn sąd skazał na 10 i 12 miesięcy pozbawienia wolności w zwieszeniu na 3 lata, orzekł 3-letni zakaz stadionowy oraz grzywnę w wysokości 1000 złotych.

Jeden z zatrzymanych dobrowolnie poddał się karze, będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 2500 złotych a także przez najbliższe 3 lata nie będzie mógł uczestniczyć w imprezach sportowych w postaci meczów piłki nożnej z udziałem swojej drużyny.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony