Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na bank - po kilkunastu minutach został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 14.05.2014

Policjanci w ruinach zamku krzyżackiego w Ełku zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który z nożem w ręku napadł na bank w centrum miasta. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca nie znalazł też w banku pieniędzy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godzinie 14.30 do oficera dyżurnego komendy Policji w Ełku zadzwoniła przerażona kobieta, która poinformowała go o napadzie na bank w centrum miasta. Po chwili zadzwonił również mężczyzna, który powiedział, że jest funkcjonariuszem Straży Pożarnej w Olecku i właśnie ściga sprawcę tego napadu. Na miejsce natychmiast wysłano wszystkie policyjne patrole i podjęto działania zmierzające do zatrzymania sprawcy. Oficer dyżurny przez cały czas utrzymywał kontakt telefoniczny z dzwoniącym mężczyzną, który na bieżąco relacjonował trasę ucieczki sprawcy. Oficer dyżurny uzyskane informacje natychmiast przekazywał policjantom uczestniczącym w akcji. Już kilkanaście minut później policjanci zatrzymali sprawcę, który ukrył się w ruinach zamku krzyżackiego nad Jeziorem Ełckim. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu piskiego.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że mężczyzna wszedł do banku w centrum miasta, podszedł do pracującej tam kobiety, zagroził jej nożem i zażądał wydania pieniędzy. Na szczęście pracownica zdołała wybiec na ulicę i zaalarmować otoczenie o napadzie. Jak ustalono, 26-latek sprawdził jeszcze zawartość szuflady biurka, a kiedy nie znalazł tam pieniędzy wybiegł z banku i pobiegł w kierunku Jeziora Ełckiego, a następnie ukrył się w ruinach zamku krzyżackiego. Tam został zatrzymany przez policjantów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś prokurator skieruje do sądu wniosek o zastosowanie wobec 26-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony