Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zmuszanie nieletnich do prostytucji i udzielanie im narkotyków

Data publikacji 16.05.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie ze swoimi kolegami z KWP we Wrocławiu zatrzymali obywatela Bułgarii podejrzanego o zmuszanie do prostytucji nieletnich, udzielanie im narkotyków oraz czerpania korzyści z nierządu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

Na trop poszukiwanego obywtale Bułgarii wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Poszukiwali go do spraw związanych z czerpaniem korzyści z nierządu i udzielaniem narkotyków. Obecnie śledztwo związane ze zmuszaniem nieletnich do prostytucji i czerpaniem korzyści z nierządu oraz sprawy związane z udzielaniem środków odurzających i narkotyków nieletnim przejęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Wszystkie te zarzuty łączy jedna osoba podejrzanego o te przestępstwa, 31-letniego Borusowa Z. obywatela Bułgarii, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W czwartek policjanci namierzyli podejrzanego na terenie powiatu oleśnickiego. Wspólnie z dolnośląskimi policjantami przystąpili do akcji. Gdy mężczyzna zorientował się, że został namierzony przez kryminalnych podjął próbę ucieczki. Wsiadł do osobowego nissana i usiłował zbiec. Po krótkim pościgu o 14.15 został zatrzymany.

Zarzuty związane ze zmuszaniem do prostytucji dotyczą 2013 roku. Mężczyzna groził dziewczynom pobiciem, zabójstwem, a także tym, że je sprzeda innym osobom. Do tych przestępstw dochodziło na terenie Polski i Włoch i są one związane z nieletnimi. Kolejne ustalenia związane są z czerpaniem korzyści z nierządu oraz odurzaniem nieletnich marihuaną i udzielaniem im amfetaminy.

Dzisiaj podejrzany zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Policjanci wnioskują o zastosowanie najsurowszego środka w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że w najbliższym czasie podejrzany usłyszy kolejne zarzuty dotyczące czerpania korzyści z nierządu.

Zgodnie z polskim prawem prostytucja nie jest przestępstwem. Jednak czerpanie z niej korzyści, czy też zmuszanie do prostytucji jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat 10. Należy przy tym zauważyć, że jest wiele instytucji, które w takich sprawach niosą pomoc osobom poszkodowanym, pomoc prawną czy materialną.

(KWP w Lublinie / mw)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.17 MB)

Powrót na górę strony