Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową

Data publikacji 20.05.2014

Działania policjantów z powiatu lubińskiego doprowadziły do likwidacji kolejnej dziupli samochodowej. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w warsztacie dwa pojazdy marki Audi o wartości blisko 80 tys. złotych. Sprawca zdążył je już częściowo rozebrać. Do policyjnego aresztu trafił 33-latek podejrzany o związek z tym przestępczym procederem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie trafili na ślad dziupli samochodowej. Idąc tym tropem wytypowali miejsce gdzie mogą być demontowane samochody pochodzące z kradzieży na terenie Europy Zachodniej. W momencie, gdy ich ustalenia w wysokim stopniu zostały uwiarygodnione, weszli do typowanego warsztatu na terenie gm. Rudna.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze ujawnili w pomieszczeniu dwa osobowe samochody marki Audi, model A6 i A3. Pojazdy były już częściowo zdemontowane. Jak ustalili funkcjonariusze, oba zabezpieczone samochody zostały skradzione na terenie Niemiec. Ich wartość rynkowa szacowana jest na blisko 80 tys. złotych.

Następnie policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego podejrzanego o związek z tym przestępczym procederem.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

Przypomnijmy, że za kradzież mienia grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową (format mp4 - rozmiar 10.24 MB)

Powrót na górę strony