Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 20.05.2014

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi gm. Trzebielino. Mężczyzna podejrzany jest o ugodzenie nożem znajomego swojej matki. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj młody człowiek został przesłuchany i usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz znęcania się nad członkami rodziny. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci zostali poinformowani o awanturze domowej, w trakcie której jedna z osób w niej uczestniczących została zraniona. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol. Mundurowi zatrzymali tam 19-latka, którego podejrzewali o ugodzenie nożem znajomego swojej matki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody. Po zebraniu materiałów i analizie informacji 19-latek został przesłuchany przez prokuratora.
 
Dzięki pracy policjantów prokurator miał podstawy aby przedstawić 19-latkowi zarzuty usiłowania zabójstwa oraz znęcania się nad członkami rodziny. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.
 
Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony