Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem wartownika w metrze

Data publikacji 21.05.2014

Patrolowcy z Bielan zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem wartownika Służby Ochrony Metra. Marek W. we krwi miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzuty za czynną napaść. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Ponadto mężczyzna ma do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności za rozbój. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 23:00 na stację końcową metra wjechał pociąg. Wartownik Służby Ochrony Metra tak ja co dzień, przeszedł się po wszystkich wagonach, aby sprawdzić czy w pociągu nie znajdują się pasażerowie. W jednym z wagonów zauważył śpiącego mężczyznę. Wartownik wyprowadził Marka W. z pociągu i pozostawił na ławce przy stacji. Nic nie zapowiadało, że 21-latek stanie się nagle agresywny. W pewnym momencie Marek W. wyjął z kieszeni nóż i zamachnął się nim w kierunku wartownika. Na szczęście pokrzywdzonemu udało się uniknąć ciosu. Pracownik Służby Ochrony Metra zaalarmował dyżurnego stacji, a ten wezwał Policję.

Mundurowi z Bielan na miejscu byli błyskawicznie. 21-latek został zatrzymany w pobliżu stacji metra. Marek W. został przewieziony do bielańskiej komendy. W organizmie miał ponad 1,5 promila.

Prokurator przedstawił mu zarzuty za czynną napaść. Okazało się, że mężczyzna ma jeszcze do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności za rozbój. Teraz sąd zastosował wobec Marka W. tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za przestępstwo czynnej napaści na wartownika Służby Ochrony Metra grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony