Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał i ukrywał się - został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 21.05.2014

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego w związku z nie zatrzymaniem się do kontroli drogowej, próbą przejechania funkcjonariuszy i posiadaniem narkotyków. Mężczyzna ukrywał się przed Policją w różnych miejscach. Został zatrzymany na jednej ze stacji paliw. Wcześniej jednak razem z bratem, chcąc uniknąć zatrzymania, zaatakowali funkcjonariuszy bijąc, kopiąc, a nawet gryząc ich. Napastnicy zostali obezwładnieni i zatrzymani, a przy nich i w ich samochodzie znaleziono narkotyki, sztosy, kominiarki i urządzenia elektroniczne.Teraz zatrzymanym grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

20 maja 2014 roku policjanci Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch braci w wieku 22 lat. Jeden z nich podejrzewany jest o czynną napaść na funkcjonariuszy, posiadanie narkotyków, naruszenie nietykalności, groźby karalne i szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Drugi z braci podejrzewany jest również o czynną napaść na policjantów, kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu i posiadanie narkotyków.

Policjanci jednego z braci poszukiwali od kilku tygodni. W tym czasie, jak się okazało, mężczyzna ukrywał się przed nimi w różnych miejscach. Pod koniec kwietnia br. jeleniogórzanin nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował przejechać policjantów. Podczas ucieczki popełnił szereg przestępstw w ruchu drogowym, po czym porzucił auto i uciekł. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli wówczas narkotyki. Funkcjonariusze ustalili także kierującego, którego od czasu poszukiwali.

Wczoraj, około godziny 10.00 funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, będący w czasie wolnym od służby, zauważył poszukiwanego 22 - latka na jednej ze stacji paliw w Jeleniej Górze. Powiadomił on oficera dyżurnego, który na miejsce wysłał funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. Okazało się, że 22-latek przebywa w towarzystwie swojego brata. Chcąc uniknąć zatrzymania, obaj mężczyźni zaatakowali policjantów, bijąc, kopiąc, a nawet gryząc ich. Obaj również wyzywali funkcjonariuszy i grozili im pozbawieniem życia.

Podejrzani zostali obezwładnieni i zatrzymani przez policjantów. Okazało się, że obaj posiadali narkotyki, a brat poszukiwanego dodatkowo kierował pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu.W aucie, którym przemieszczali się zatrzymani, policjanci zabezpieczyli różne przedmioty, m.in. sztosy, kominiarki, urządzenia elektroniczne.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że mężczyźni mogli dopuścić się wcześniej jeszcze innych przestępstw.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz braciom za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

Powrót na górę strony