Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano miłośnika broni

Data publikacji 22.05.2014

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 42-letniego częstochowianina, który w swoim domu oraz miejscu pracy posiadał różnego rodzaju broń i duże ilości amunicji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi mu do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tys. zł.

Policjanci z komisariatu III w Częstochowie, sprawdzając swoje ustalenia, weszli do jednego z domów w częstochowskiej dzielnicy Lisiniec, gdzie miała być przechowywana broń i duża ilość amunicji, na którą właściciel nie posiadał stosownego zezwolenia. Ustalenia śledczych potwierdziły się, gdy w trakcie przeszukania domu oraz miejsca pracy 42-letniego częstochowianina mundurowi znaleźli kilka rodzajów różnego rodzaju broni, ponad 170 sztuk amunicji „ostrej” i ponad 500 sztuk hukowej.

Częstochowian został zatrzymany. Powołany w tej sprawie biegły ustali na który rodzaj broni właściciel zobligowany był posiadać stosowne zezwolenia. Wszystko wskazuje na to, że część zabezpieczonej broni i amunicji jest nielegalna.

Dalsze działania śledczych pozwoliły na przedstawienie zarzutów nielegalnego posiadania broni i amunicji. Mężczyzna odpowie również za znęcanie się nad żoną. Częstochowianin został objęty dozorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

 

Film Zatrzymano miłośnika broni

Pobierz plik Zatrzymano miłośnika broni (format mp4 - rozmiar 6.88 MB)

Powrót na górę strony