Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegli chuligańskiej „ustawce”

Wczoraj policjanci wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji uzyskali informację operacyjną, że chuligani Legii Warszawa związani z grupą TB 95 (TEDDY BOYS) zamierzają wziąć udział w zorganizowanej bójce zwanej „ustawką”. Czynności w tej sprawie prowadzili równolegle policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się rozpracowywaniem środowiska chuliganów z Zarządu w Warszawie CBŚ KGP.

W zaplanowanej „ustawce” brać mieli udział również chuligani ze Stalowej Woli, którzy w tym dniu udawali się na mecz wyjazdowy II ligii grupy wschodniej, który miał odbyć się w Elblągu o 18.00. W wyniku podjętych czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalono, iż bojówka Legii Warszawa około 9.00 będzie wyjeżdżała z Warszawy trasą nr 7 w kierunku Gdańska.

Około 10.00 w miejscowości Unierzyż, w gminie Strzegowo, powiecie mławskim, zostały zauważone pojazdy, które skręcały w polną drogę i kierowały się w stronę kompleksu leśnego.

W wyniku podjętych działań nie doszło do bójki, funkcjonariusze wydziału zapobiegli „ustawce” pomiędzy chuliganami Legii Warszawa oraz Stali Stalowa Wola. W „ustawce” miało brać udział około 100 chuliganów Legii Warszawa oraz 100 chuliganów Stali Stalowa Wola.

Wobec chuliganów zostały podjęte czynności związane z kontrolą drogową oraz legitymowaniem. Pseudokibice w pojazdach przewozili między innymi pałki teleskopowe oraz ochraniacze i rękawice służące do walki.

Warto przypomnieć, że w trakcie jednej z takich „ustawek” w styczniu 2011 roku w miejscowości Poddębice śmierć poniósł jeden z chuliganów.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony