Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści odbijali zakładników z katowickiego Spodka

Data publikacji 29.05.2014

Zakończyły się trzydniowe ćwiczenia oddziałów specjalnych, które zorganizowali śląscy antyterroryści. Policjanci zaprosili do wspólnych działań kolegów z innych województw i służb. Najbardziej widowiskowym punktem szkolenia był z pewnością desant policyjnych komandosów ze śmigłowca na dach Spodka.

Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zorganizował szkolenie jednostek specjalnych. Do udziału w szkoleniu zaproszeni zostali koledzy z bliźniaczych jednostek z Kielc, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia, wydziału antyterrorystycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, grupy specjalnej Straży Granicznej, komandosów z Lublińca i ratowników GOPR.

Mundurowi ćwiczyli różne scenariusze zagrożenia, w tym terrorystyczne, do jakich może dojść w czasie dużych imprez masowych. Z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Siatkówce, jakie mają odbyć się w katowickim Spodku, mundurowi ćwiczyli również desant ze śmigłowca i szturm w celu odbicia zakładników, przetrzymywanych w tej jednej z najbardziej znanych hal widowiskowo-sportowych w kraju. Członkowie grup specjalnych szkolili także swoje umiejętności, wykorzystywane później w czasie akcji ratowniczych podczas klęsk żywiołowych.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony