Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki

Data publikacji 29.05.2014

Skarżyscy policjanci ustalili 32-letnią mieszkankę miasta oraz 48-letniego obywatela Chin podejrzewanych o wprowadzanie do obrotu produktów z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie kilkaset sztuk nielegalnych towarów. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą skarżyskiej komendy podejrzewali, że jedna z mieszkanek miasta może wprowadzać do obrotu podrobione zabawki. Nielegalny towar miał być oferowany do sprzedaży na stronie internetowej znanego serwisu aukcyjnego. Jak się okazało, te podejrzenia potwierdziły się. Wczoraj stróże prawa weszli na posesję kobiety. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znaleźli przeszło 200 sztuk m.in. lalek, plecaków, torebek, piórników.  Wszystkie zabezpieczone produkty posiadały zastrzeżone znaki towarowe znanych firm. Wstępna wartość strat, jakie ponieśli producenci, określono na około 12 tys. złotych. 32-letnia kobieta została już przesłuchana. Grozić jej może nawet 2 lata więzienia.
 
Zabezpieczone zabawki nie były jedynymi produktami, które wczoraj przejęli skarżyscy policjanci. W tym samym dniu funkcjonariusze, mając podejrzenia, że podobne towary są sprzedawane w jednym ze sklepów na terenie miasta, postanowili to sprawdzić. Na miejscu podczas przeszukania znaleźli kolejne fałszywe produkty, m.in. lalki, portfele oraz perfumy posiadające zastrzeżone znaki towarowe.  Wartość strat wyliczono na 10 tys. złotych. Niewykluczone, że 48-letni obywatel Chin prowadzący sprzedaż usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu podrobionych produktów. Konsekwencją jego czynu może być także kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony