Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany namierzony w Holandii

Data publikacji 30.05.2014

Policjantka z Katowic wyśledziła poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 42-letni mężczyzna podejrzany jest o pranie pieniędzy i przestępstwa skarbowe. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki międzynarodowej współpracy oraz skrupulatnemu gromadzeniu i sprawdzaniu informacji.

Policjantka zajmująca się poszukiwaniami doprowadziła do zatrzymania przez policjantów holenderskich poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Doszło do tego dzięki skrupulatnemu gromadzeniu i sprawdzaniu informacji o poszukiwanym, a także dzięki międzynarodowej współpracy.

Zatrzymany to 42-letni Kamil M, który poszukiwany był za to, że w 2009 roku w Katowicach i innych miastach przejął ponad 10 milionów złotych pochodzących m.in. z nielegalnego obrotu paliwami; uchylał się też od płacenia podatków, narażając Skarb Państwa na straty finansowe.

Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od marca 2012 roku, kiedy to zostały za nim wydane dwa krajowe listy gończe. Już wtedy został skazany na karę prawie 4 lat więzienia za włamania. W wyniku ustaleń policjantki został wytropiony w miejscowości Haarlem w Holandii i tam zatrzymany.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony