Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli leki z pseudoefedryną

Prawie 170 tysięcy tabletek, które w swoim składzie zawierały pseudoefedrynę zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Sprowadzone z zagranicy medykamenty najprawdopodobniej miały trafić również za granicę. Zarzuty nielegalnego obrotu lekami przedstawiono trzem obywatelom Bułgarii. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z KSP, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wraz z kolegami z wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariuszami służby celnej zatrzymali trzech obywateli Bułgarii, którzy nielegalnie handlowali produktami leczniczymi wykorzystywanymi do produkcji narkotyków.

W wynajmowanym przez nich domu w Raszynie policjanci zabezpieczyli prawie 170 tysięcy tabletek, które w swoim składzie zawierały m.in. pseudoefedrynę. Tabletki pochodziły z zagranicy i również miały trafić za granice naszego kraju. Ich wartość oszacowano na ponad 240 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni w wieku 22, 40 i 42 lat mogli od początku swej działalności wprowadzić do nielegalnego obrotu około 3 mln tabletek.

W stosunku do zatrzymanych prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe (po 10 tysięcy złotych).

Zgodnie z ustawą - prawo farmaceutyczne za wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego zezwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony