Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 04.06.2014

Policjanci jastrzębskiego zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 56-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 38-letniej konkubiny. Mężczyzna zaatakował swoją partnerkę podczas kłótni, raniąc ją nożem kuchennym w szyję i klatkę piersiową. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Jastrzębianinowi grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

W sobotni wieczór mundurowi interweniowali w jednym z jastrzębskich bloków socjalnych, gdzie doszło do awantury. Obecni na miejscu stróże prawa ustalili, że podczas kłótni, jaka wywiązała się pomiędzy 56-latkiem a jego partnerką, mężczyzna chwycił za nóż kuchenny i zaatakował nim 38-latkę, raniąc ją w szyję oraz klatkę piersiową.

Do czasu przybycia policjantów, sprawca zdążył uciec z mieszkania, jednak już kilka minut później znalazł się w rękach mundurowych. Ranną kobietę karetka pogotowia przewiozła do szpitala, natomiast zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był kompletnie pijany. Po wytrzeźwieniu przedstawiony mu został zarzut usiłowania zabójstwa, do popełnienia którego się przyznał.

56-latek był w przeszłości wielokrotnie karany, także za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec jastrzębianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

(KWP w Kartowicach / gm)

 

Powrót na górę strony