Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniony przemyt tytoniu

Data publikacji 08.06.2014

Golubsko-dobrzyńscy policjanci udaremnili przemyt tytoniu. W rękach mundurowych znalazł się 29-letni przemytnik. Zabezpieczono prawie 100 kg tytoniu. Zatrzymanemu w tej sprawie mieszkańcowi powiatu olsztyńskiego grożą teraz 3 lata pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

W piątek (06.06.2014 r.) przed południem w Golubiu-Dobrzyniu do kontroli drogowej nie zatrzymał się kierowca Opla Insigni. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za kierowcą łamiącym kolejne przepisy ruchu drogowego. Jego podróż zakończyła się dzięki błyskawicznej reakcji policjantów znajdujących na terenie miasta.
 
Szybko okazało się, że powodem niezatrzymania się do kontroli drogowej jest bagaż - prawie 100 kg tytoniu w trzech kartonach przewożonych na tylnym siedzeniu oraz w bagażniku samochodu. Policjanci  wyjaśniali sprawę do późnych godzin wieczornych, ustalając między innymi, że wprowadzenie trefnego towaru na rynek mogło uszczuplić Skarb Państwa o prawie 84 tys. złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.
 
Mężczyzna   spędził noc w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.  

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony