Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie wizyt Prezydenta RP z okazji obchodów 25-lecia wolności

Data publikacji 10.06.2014

Lubuscy policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który odwiedził miejscowość Małomice w powiecie żagańskim. Prezydent spotkał się z burmistrzem miasta oraz lokalną społecznością. Także małopolscy policjanci zabezpieczali wizytę prezydenta, który odwiedził Nową Hutę.

Zabezpieczenie wizyty głowy państwa to duże wyzwanie dla służb policyjnych, stąd też wymaga precyzyjnego i profesjonalnego przygotowania. Przyjazd Prezydenta RP poprzedził rekonesans, który został przeprowadzony w przededniu wizyty wraz z funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu oraz przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP. Wówczas szczegółowo omówiono zaplanowany przebieg wizyty oraz rozdzielono zadania do wykonania dla wszystkich służb zaangażowanych w zabezpieczenie.

Wizyta zabezpieczana była w ramach akcji policyjnej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Żaganiu. Udział w niej wzięli także policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp., odpowiedzialni za bezpieczne wykonanie eskorty kolumny specjalnej. Sekcja Antyterrorystyczna wspomagała funkcjonariuszy BOR w ramach przemieszczającej się kolumny oraz wykonała sprawdzenia pirotechniczne miejsc, w których przebywał prezydent RP. Całość przedsięwzięcia koordynowana była przez Sztab Policji KWP w Gorzowie Wlkp. Pan prezydent podziękował policjantom za skuteczne zabezpieczenie wizyty.

Pobyt głowy państwa na terenie woj. lubuskiego zabezpieczany był przez kilkudziesięciu policjantów różnych służb i przebiegł w sposób niezakłócony. Świadczy to o dużym profesjonalizmie i odpowiednim przygotowaniu wizyty.

25 rocznicę wyborów świętowano też m.in. w Małopolsce. W uroczystościch w Nowej Hucie uczestniczył Prezydent RP. Bronisław Komorowski złożył wieniec przed nowohuckim pomnikiem Solidarności oraz otworzył wystawę „Dziękujemy za wolność – Ludzie 4 czerwca 1989 roku”. Prezydent spotkał się także z bohaterami tej wystawy oraz wręczył odznaczenia państwowe.

Krakowscy policjanci, wspólnie z przedstawicielami innych służb, dbali o bezpieczeństwo uczestników uroczystości oraz pilnowali porządku, by obchody przebiegały sprawnie i bez zakłóceń

(KWP w Gorzowie Wlkp., KWP w Krakowie / gm)

  • Małomice

  • Nowa Huta

Powrót na górę strony