Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wykorzystanie i usiłowanie zabójstwa 14-latki

Data publikacji 17.06.2014

Niespełna dobę potrzebowali policjanci ze Świebodzina, by ustalić i zatrzymać podejrzanego o brutalny napad na nastolatkę. Decyją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna odpowie za wykorzystanie nieletniej i usiłowanie jej zabójstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenie doszło w środkowej części województwa lubuskiego. 14-letnia dziewczynka wracając do domu została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Policję o zdarzeniu poinformowały przypadkowe osoby, które wezwały pomoc dla dziewczynki. Nastolatka została przekazana pod opiekę lekarzy i psychologa.

Wyjątkowe okoliczności sprawy, a przede wszystkim brutalny sposób działania sprawcy, błyskawicznie postawiły na nogi policjantów w całym regionie. Do działania błyskawicznie włączono kilkudziesięciu funkcjonariuszy służb kryminalnych oraz liczne patrole. Pracę funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej w Świebodzinie wspomagali eksperci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. i prokuratorzy. Nie było czasu do stracenia. Śledczy sprawdzili wszystkie zebrane informacje, porównali je i zweryfikowali. Dzięki sprawnie wykonanej pracy, niespełna dobę od ataku, napastnik został zatrzymany. Okazał się nim 23-latek pochodzący z województwa lubuskiego. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Zatrzymany usłyszał zarzuty - odpowie za doprowadzenie małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej oraz usiłowanie jej zabójstwa.

Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie wystąpiła do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania 23-latka. Jeszcze tego samego dnia sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Teraz podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie sprawa jest w toku. Śledczy sprawdzą czy zatrzymany mężczyzna wcześniej nie dopuścił się podobnych przestępstw.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja