Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerwali złodziejski proceder

Data publikacji 05.07.2014

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o liczne włamania, kradzieże i dewastacje mienia. To oni odpowiadają za kradzieże z włamaniem i zniszczenie kilku samochodów w Rzeszowie. Jednak, jak ustalili policjanci, zatrzymani włamywali się, okradali i niszczyli samochody nie tylko w tym mieście.

Do dewastacji samochodów przy ulicy Klonowej w Rzeszowie doszło w nocy z 10 na 11 maja. Nieznani sprawcy włamali się i okradli zaparkowane przy ulicy samochody. Część aut umyślnie uszkadzali, skacząc po karoseriach. Sprawcy kradli wszystkom co mogli zabrać - od sprzętu nagłaśniającego, po gałkę drążka zmiany biegów. Kradli także paliwo, przebijając  zbiorniki nożem. Zysk z tak skradzionego paliwa był niewielki, ale straty dla właścicieli już bardzo duże.

Sprawą zajmowali się policjanci z komisariatu na Baranówce. Bezpośrednio po zdarzeniu na miejscu zabezpieczyli ślady przestępstwa. Jednak mimo znacznych zniszczeń nie było bezpośrednich świadków. Również niczego nie zauważyli okoliczni mieszkańcy. Mimo to policjanci nie dawali za wygraną. Pierwsze informacje na temat potencjalnych sprawców zdobyli funkcjonariusze z komisariatu w Boguchwale. Kolejne ustalenia poczynili kryminalni z rzeszowskiej komendy.

Na podstawie zebranych informacji oraz ustaleń operacyjnych wytypowali potencjalnych sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Straszydla w wieku 20, 19 i 17 lat. Ten ostatni w chwili popełnienia przestępstwa był jeszcze nieletni. We wtorek został on zatrzymany jako pierwszy. Już podczas wstępnych rozmów przyznał się do czynu. Kilka godzin później kryminalni zatrzymali dwóch pozostałych podejrzanych.

Teraz wyjaśnieniem szczegółów procederu zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na podstawie zebranego materiału przedstawili oni podejrzanym łącznie 13 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Oprócz przestępstw przy ulicy Klonowej dotyczą one kradzieży motocykla w Straszydlu oraz kół z seata w Hermanowej, o które podejrzani są 20-latek i nieletni. Najstarszy z zatrzymanych usłyszał również zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów w Sołonce i Boguchwale jeszcze w 2013 roku. Spowodowane przez podejrzanych straty już przekraczają 11 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Ustalili również i przedstawili zarzuty trzem osobom podejrzanym o paserstwo.

Mężczyźni podejrzewani są również o inne kradzieże i włamania na terenie powiatu rzeszowskiego i strzyżowskiego. W sprawie tych czynów prowadzone są dalsze ustalenia.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony