Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wciąż pomagają bezdomnym

Nie maleje uwaga lubuskich policjantów skupiona na osoby bezdomne. Tylko konsekwentne sprawdzanie miejsc, w których mogą przebywać i bezpośrednia pomoc może ratować im życie. Takie działanie to podstawa w codziennych służbach mundurowych. Prognozy pogody na najbliższe dni sprawiają, że zagadnienie to jest wciąż aktualne.

Opuszczone altany działkowe, pomieszczenia gospodarcze, pustostany, okolice dworców - to tylko niektóre miejsca, objęte policyjnymi kontrolami. Powód? Sprawdzanie, czy osobom bezdomnym nie grozi wychłodzenie. Te działania stanowią w ostatnim czasie stałe zadania dla policyjnych patroli, dzielnicowych czy policjantów prewencji. Troska o losy tych ludzi to nie tylko odsłona moralna, ale pełna odpowiedzialność za ludzkie życie.

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni lubuscy policjanci skontrolowali ponad 550 takich miejsc. W nich ujawnili 50 osób pozbawionych dachu nad głową. 32 dały się przekonać, co do możliwości udzielenia schronienia i otrzymania ciepłego posiłku. Kolejne przypadki potwierdzają, że działania podejmowane przez lubuską Policję są skuteczne. Pracy w tym zakresie lubuskim policjantom w kolejnych dniach brakowało nie będzie. Jak pokazują prognozy pogody, słupek rtęci nawet w ciągu dnia spadnie poniżej zera, a w weekendową noc może oscylować nawet w granicach – 10 ° C. Jak niebezpieczne może powodować to reakcje dla organizmu, który pozbawiony jest optymalnych warunków, specjalnie tłumaczyć nie trzeba.

Dlatego policjanci podczas następnych dni odwiedzą kolejne miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać. Ich praca ma bezpośrednie przełożenie na ratowanie ludzkiego życia. Warto, aby była ona wsparta informacjami od wszystkich tych, którzy takie osoby napotkają.

(KWP w Gorzowie Wlkp./ ms)

 

  • Policjanci wciąż pomagają bezdomnym
  • Policjanci wciąż pomagają bezdomnym
  • Policjanci wciąż pomagają bezdomnym
  • Policjanci wciąż pomagają bezdomnym
  • Policjanci wciąż pomagają bezdomnym
  • Policjanci wciąż pomagają bezdomnym
Powrót na górę strony