Wiadomości z województw

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzieże samochodów

Data publikacji 11.10.2017

Tczewscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów z terenu Niemiec. Stróże prawa odzyskali 2 skradzione audi warte 135 tys. złotych, którymi poruszali się zatrzymani. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

W minioną niedzielę, 08.10.br., tczewscy kryminalni wsparci przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej uzyskali informację o przewożeniu dwóch  samochodów osobowych marki Audi A4, skradzionych na terenie Niemiec.

Policjanci sprawdzając tę informację w miejscowości Swarożyn zauważyli audi a4, które zatrzymali do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach potwierdziło się, że samochód został skradziony w Niemczech. Kierował nim 24-latek, który trafił do policyjnego aresztu. Dzięki dobremu rozpoznaniu operacyjnemu kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej kolejne audi a4, którym kierował 38-latek oraz renault, którym podróżowali dwaj mężczyźni w wieku 27 i 37 lat. Podczas kontroli potwierdziło się, że kontrolowany samochód audi również został skradziony.

Podczas szczegółowej kontroli renault policjanci znaleźli książki serwisowe od dwóch skradzionych samochodów. Dodatkowo podczas przeszukania renault funkcjonariusze zabezpieczyli dwa zawiniątka z substancją koloru szarego, jeden woreczek z białym proszkiem oraz wagę elektroniczną. Wstępne badanie testerem wykazało, że te substancje zawierają amfetaminę.

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych, a samochody trafiły na policyjny parking. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochody są warte 135 tys. złotych.

Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły przedstawić czterem mieszkańcom powiatu malborskiego zarzuty dotyczące 2 kradzieży z włamaniem. Dodatkowo okazało się, że 37-latek był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa, dlatego odpowie za nie w recydywie. Na wniosek prokuratora oraz śledczych, sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, zaś w warunkach recydywy do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony
Polska Policja